Handel zagraniczny Korei Południowej to od wielu lat koło napędowe całej jej gospodarki. Stanowi ponad 82% PKB. Import z Korei Południowej ma w związku z tym zdecydowanie duże znaczenie dla jej rozwoju.
Pomimo tego, iż handel zagraniczny w tym kraju odgrywa bardzo dużą rolę, to okazało się, że w 2016 roku zarówno import, jak i eksport zanotowały mocny spadek, w porównaniu ze wszystkimi poprzednimi latami. Okazało się, że import z Korei zmalał o 7%. Jednak, w 2017 roku przewiduje się, powrót Korei południowej na właściwe tory, która znów będzie brylować wśród importerów i eksporterów. Jest to jak najbardziej możliwe.
Należy podkreślić, że Republika Korei Południowej ma umowy o wolnym handlu z wieloma krajami Unii Europejskiej, a także z:
- Chile,
- Singapurem,
- Indiami,
- Peru,
- Turcją,
- Kolumbią.
Najważniejszymi towarami, których to import z Korei Południowej odbywa się do Polski są:
- urządzenia mechaniczne i elektryczne,
- urządzenia do rejestracji i odbioru dźwięku,
- tworzywa sztuczne i wyroby z nich,
- przyrządy i aparaty optyczne,
- przyrządy i aparaty medyczne,
- kauczuk i wyroby z kauczuku,
- wyroby nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych.
Skupmy się jednak na tworzywach sztucznych, które to tak chętnie są importowane z tego kraju. Okazało się, że zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne w Europie ciągle wzrasta, a w 2015 roku wyniosło 49 mln ton, import z Korei nie powinien więc ucierpieć. Jeden kontener 20-stopowy jest w stanie pomieścić około 640 worków tworzywa sztucznego, sproszkowanego. Każdy z 640 worków może ważyć nawet 26 kg. Największym odbiorcą tworzyw sztucznych w krajach europejskich są Niemcy – to kraj który odpowiada za 25% europejskiego zapotrzebowania. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że tworzywa sztuczne są importowane na potęgę.
To, że import z Korei wymaga wielu dni transportu, jest oczywiste. Okazało się również, że prowadzenie interesów z odmiennymi kulturowo biznesmenami wcale nie jest takie proste. Jednak, ze zgromadzonych danych wynika, że europejscy przedsiębiorcy już sobie z tym poradzili. Musimy również pamiętać o własnym bezpieczeństwie i ze szczególną uwagą sprawdzać, czy kontener (niezależnie z jakiego kraju) ma nienaruszone plomby. Chociaż zdarzało się również, że mimo iż kontener miał nienaruszone plomby, to towaru ubyło.
Już teraz można wycenić import z Korei na stronie SEAOO.COM, a w ciągu 39 dni towar powinien dotrzeć do naszego portu. Zapraszamy do kontaktu z nami!
Wyceń import z Korei Południowej:
Brak komentarzy